İzmir'in Bahçesi


İlk bakışta Konum Piyasa Mahallemiz Gidilecek YerlerFİORA'YA HOŞGELDİNİZ


İzmir'in en hızlı değerlenen ve gelişen bölgesi Ulukent'te, 2 katlı bloklarda, bahçeli veya teraslı, 5 metre tavan yüksekliği olan, ferah ve sık 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri ile 156 daire var Fiora’da. Müstakil yaşama en yakın yerleşim biçimiyle, Fiora, İzmir’in bahçesi size nefes aldıracak. Fiora’da sakin yaşam, temiz hava ile çocuklarınızı mutlu edecek sosyal tesislerimiz, misafirlerinizi keyifle ağırlayabileceğiniz kullanışlı evlerimiz ile her birinizi ayrı ayrı mutlu etmeyi hedefledik. Zaman tünelinde kendi çocukluğunuzla, kendi çocuğunuzu buluşturun.
KOMŞULARIMIZ

Eğitimciler, doktorlar ve profesyonellerden oluşan renkli bir çevre

NE BEKLEMELİSİNİZ?

Yemyeşil sitenizde, çocuklarınızın bahçede güvenle oynayabileceği bir yaşam. Yakın okullar ve sosyal imkanlar sayesinde, trafiksiz, daha az stresli bir yaşam

YAŞAM TARZI

Misafirlerinizle ve ailenizle, bahçenizde veya terasınızda keyifle yenecek bir yemek, özgürce bahçede oynayacak çocuklarınızın eğlenceli hayatına tanık olmak Fiora’da çok keyifli

NE BEKLEMEMELİSİNİZ?

Trafik, hava kirliliği, her yanınızın yüksek binalarla çevrildiği bir apartman dairesi, otopark sıkıntısı, bahçede oynama imkanı olamadığı için evde sıkılan çocuklar

AŞIK OLACAKSINIZ

Müstakile en yakın düzende yaşamaya, trafik gürültüsü olmadan terasınızda veya bahçenizde manzara eşliğinde gün batımında ailenizle ve arkadaşlarınızla geçireceğiniz keyifli dakikalara, evinizde işlerinizi yaparken, bahçede neşeli oyunlar oynayan çocuklarınızı seyretmeye.KÖRFEZ MANZARALI, HAYATIN YANIBAŞI!


TOPLU ULAŞIM HATLARI

Otobüs
827 (Ulukent koop - Bostanlı iskele)
428 (Egekent 2 - Bostanlı iskele)
749 (Menemen aktarma - Egekent 2)
748 (Menemen aktarma - Ulukent aktarma)
826 (Egekent2 - ulukent aktarma)
Metro
Aliağa-Cumaovası hattı geçer. İnilecek istasyon ULUKENT istasyonu
Minibüs hatları
Menemen-Yeni garaj dolmuşları anayoldan geçer (Çanakkale yolu) "Eski Yol" durağında inip içeriye 200-300 mt yürümek gerekir.

ULAŞIM SÜRELERİ

Çiğli5 dk
Menemen10 dk
Mavişehir15 dk
Bornova20 dk
Konak30 dk
Havaalanı45 dk


PİYASA
MAHALLEMİZ

Fiora’da Yaşam


İzmir'in en hızlı değerlenen ve gelişen bölgesi Ulukent'in cazibe bölgesi 9 Eylül mahallesinde, bahçeli ve az katlı yapılaşması ile daha özgür, zengin, ferah ve değerli yaşam alanları sunacak Fiora'da yeni yaşamınız başlıyor.


KOMŞULAR Eğitimciler, doktorlar ve profesyonellerden oluşan renkli bir çevre

İzmir’in Bahçesi
Sizinle benzer hayat görüşüne sahip, başarılı, özgürlüğüne düşkün, pozitif ve ailesini her şeyin üzerinde düşünen komşularınız ile beraber, şık ve karakterli evlerimizde İzmir’in en güzel bahçesinin tadını çıkaracaksınız.


YAŞAM TARZI

İzmir'in havası en temiz bölgelerinden birinde, yamanlar dağının eteklerinde yer alan F,ora bahçeli ve teraslı konutları ile sizleri beklemektedir.
Misafirlerinizle ve ailenizle, bahçenizde veya terasınızda keyifle yenecek bir yemek, özgürce bahçede oynayacak çocuklarınızın eglenceli hayatına tanık olmak Fiora’da çok keyifli.


NE BEKLEMEMELİSİNİZ? Komşuların birbirini tanımadığı büyük siteler.

Trafik, hava kirliliği, her yanınızın yüksek binalarla cevrildigi bir apartman dairesi, otopark sıkıntısı, bahçede oynama imkanı olamadığı için evde sıkılan çocuklar.


PİYASA

Konut yoğunluğunun düşük ve arsa miktarının çok kısıtlı olması sebebiyle mevcut ve yeni yapılan evlerin fiyatları İzmir ortalamasının üzerinde.

Az katlı imarı ile site tarzı projelerde daha geniş yeşil alan ve kullanışlı evler genç ailelerin tercihi olmakta.


AŞIK OLACAKSINIZ

Müstakile en yakın düzende yaşamaya, trafik gürültüsü olmadan terasınızda veya bahçenizde manzara eşliğinde gün batımında ailenizle ve arkadaşlarınızla geçireceğiniz keyifli dakikalara, evinizde işlerinizi yaparken, bahçede neşeli oyunlar oynayan çocuklarınızı seyretmeye.

Aşık olacaksınız...ÇEVREMİZ


Projemizin yakınlarında olup hayatınızı kolaylaştıracak ve güzelleştirebilecek birçok yer var. Biz sizin için birkaçına gittik...

Ulukent, AOSB'ye 8 km, Aliağa'ya 37 km ve Manisa Organize Sanayi'ye 38 km mesafesi ile buralarda çalışan bir çok insanın tercih ettiği yaşam alanıdır. 2 büyük üniversiteyi çevresinde barındıran Ulukent İzmir'in gelişime en açık bölgesi olarak kendini göstermektedir. Yeşil ve doğayla iç içe olabileceğiniz temiz havası, muhteşem kahvaltıları ile sizleri bekleyen Emiralem'e 11 km uzaklıktasınız (Çilek almadan dönmeyin). İzmir’in gizli cenneti Karagöl 32 km uzağınızda.


İzmir Doğal Yaşam Parkı:
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Sasalı’da kente kazandırdığı ve 120’den fazla türde 1200’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan Doğal Yaşam Parkı, yavaş yavaş kalabalıklaşıyor.


İzmir Kuş Cenneti:
8000 hektarlık alanda 205 kuş türü yaşamaktadır. Tepeli pelikan, pembe kanatlı flamingo, yalı çapkını, gri ve siyah leylekler gibi birçok kuşun yaşadığı İzmir Kuş Cenneti Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biridir. Her yıl 50.000 civarında kuşun ziyaret ettiği bölge kuşların göç yolları üzerinde yer almaktadır.


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi:
İzmir’de yeni nesil devlet üniversitesi, İzmir’de farklı fikirlerin sesi oldu.


Sakıpağa Outlet:
Fiora’dan yaklaşık 15 dakika uzaklıkta olan Sakıpağa Sutevin hem yemek yeyip, hem de keyifli alışveriş yapabileceğiniz bir mekan.


Park Karting:
Fiora’ya 10 dakikalık mesafede olan Park Karting, Menemen girişinde.


Efesus Outlet:
Harmandalı sapağındaki Efesus Outlet’te alışverişinizi yaptıktan sonra keyifli bir yemek te yiyebileceğiniz mekanlar da var.


Foça:
Hafta sonlarında deniz ve balık keyfinin adresi Foça'ya 40 km uzaklıktasınız.
YAKINDAKİ OKUL, HASTANE ve MARKETLER


Sada Hastanesi


Çakabey Koleji:
Özel Çakabey Okulları yemyeşil bahçeler ve binlerce metrekare oyun alanı, akıllı sınıflar, laboratuvarlar, özel dizayn edilmiş atölyeler, salonları ile 53.000 m2’lik dev bir kampüstür.
İzmir Kuş Cenneti ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı ile yan yana, yeşillikler arasında çağdaş bir mimariye sahiptir.
Çakabey Okulları şehre çok yakın ama yerleşimden, gürültüden, trafikten, hava kirliliğinden uzaktır.


Çapa Koleji


Ege Anaokulları


Bülent Okan İlköğretim Okulu; İzmir’in TEOG sınavlarında en başarılı devlet okulu Ulukent sınırları içindedir.


Ulukent Ortaokulu


Metro Market


Carrefour


A101