Fiora
Mare
Sole
Renova
Teras
Zirvekent
Gaziemir
 

Emlakçı ve Gayrimenkul Danışmanı arasındaki fark – 3

20 Ekim 2014

First ClassEğer ev kiralamayı kolay bir iş sanıyorsanız, bir tabela ve pankarttan ibaret olduğunu sanıyorsanız, ev alırken veya kiralarken sahibinden.com’dan başka yardıma ihtiyacınız olmadığına inanıyorsanız bu yazıyı okumanız lazım.

Emlakgurmesi.com sayfamızda Emlakçı ve Gayrimenkul Danışmanı arasındaki farkları deneyimlerime göre anlattığım 2 yazım olmuştu (1. yazı için buraya, 2. yazı için buraya tıklayınız) Bunun seneler içinde bir yazı dizisi haline geleceğini düşünmezdim ama bugün karşılaştığım 2 olay bu dizinin daha senelerce devam edeceğini gösteriyor.

Özellikle yatırımcılar için dairelerini hemen ve doğru fiyatta kiraya vermek çok önemli. Palmiye Park Renova projemizde yatırımcılarımızın dairelerini doğru değerde doğru kişilere kiralama işlemlerine yardımcı olmaları için bu işi bizden çok daha iyi yaptığına inandığım First Class Real Estate firması ile çalışıyoruz (Firmanın sahibi Çatlak Gülçin tanıtım yazım için buraya tıklayınız). Firmada Renova projesi ile ilgili çalışan 2 güzel hanım arkadaşımız Müge ve Ruşen hanım nasıl yapıyorlar anlamıyordum ama çok kısa sürede kiralık listemizdeki dairelerin yarısından fazlasını kiraladılar. Bugün de nasıl yaptıklarını anladım;

– Okul kaydı; Müge hanım evlerimizden birisini kiraladığı Ankara’lı bir ailenin henüz ikameti buraya taşınmadığı için okula kaydını yaptıramadıkları çocuklarının kaydını bir şekilde yaptırmak için gidip okul müdürü ile tatlı sert bir konuşma yapıp çocuğun misafir öğrenci olarak okula alınmasını sağladı!

– 7/24 hizmet; Ruşen hanım bir akşam saat 21:00’e doğru beni aradı ve evi kiralayan kişilerin o akşam saat 02:00 gibi İzmir’e varacaklarını, bu sebeple mümkünse o saatte kişileri eve sokmak istediğini söyledi ve tabii ki soktu!

– Kahve servisi; Müge hanım kiralık 2+1 tip E dairelerden birisini kiralamadan önce kiracı hanım ve ailesini söz konusu evde ağırladı, kahve yaptı, fal baktı ve evi tabii ki kiraladı!

– Boşnak böreği ve çay; Şu an hem Ruşen hanım hem de Müge hanım hangi kiracının kapısını çalsalar kendilerinin çaylı börekli karşılanacaklarından çok eminim…

İşte emlakçı ve gayrimenkul danışmanı arasındaki fark da bu; sadece bir para alışverişi değil, aynı zamanda duygu, enerji ve iyi niyet alışverişi bu.

Teşekkürler First Class Real Estate ve çatlak Gülçin’in süper takımı…

Not: Burada aynı zamanda evlerini gayrimenkul danışmanı ile değil de kendisi kiralamak veya satmak isteyenler için de bir mesaj var…