Fiora
Mare
Sole
Renova
Teras
Zirvekent
Gaziemir
 

Palmiye Park Renova – Nisan 2014 Bülteni

7 Nisan 2014

Projemiz planlandığı şekilde ilerliyor. Son haberler için lütfen videoyu izleyiniz.

PPR-Renova ilerlemetablosu-04 2014 tahmini_001PPR-Renova ilerlemetablosu-04 2014 tahmini_001

 • güven mumcu

  Öncelikle inşaat bana yakın olduğu için sık sık ziyaret imkanım oluyor. Ayrıntılı bilgiler alma imkanım oluyor. İnşaat taahhüt edildiği gibi hızlıca belkide taahhüt edilen tarihten önce bitme aşamasına gidiyor.
  2+1 dairelerden almıştım ve dairelerin içlerini döşemek için plan yapmak istedim. Çok enteresan bir görüntü ortaya çıktı. Yatak odasının eni sadece 2,7 m. Yani yatağın boyu ekstralarla 2,10 ve bırakın karşınıza gardırop koymayı yataktan inip yürümek için sıkışabilirsiniz. Ayrıca karşınıza bir tv koyduğunuzu düşününce kafanızı tv ye çarpacağınız kesin gibi. Buna da çare bulunacağımdan eminim 🙂
  Ancak bunlar ilk izlenimler. belki de bir sürpriz olur da dedikleri gibi 2,7m değilde daha derin olursa mesela 3-3,3 m gibi karşıya gardırop koyma imkanı olur 🙂 Hemde tv yi içerisine alacak bir platform bile yapılır. 2. alternatif olan yatak baş ucunun sağına ve soluna dolap yaptırılıp en dezavantajı yok edilebiliyor. Yani çaresi var ama yatak odası ve salon en olarak yarımşar metre geniş olsaydı çok iyi olurdu. Yine de bu mimarların işi ve vardır bir bildikleri demek lazım.
  Dediğim gibi bunlar şimdilik içeriyi görmeden yaptığım eleştiriler.
  Ayrıca bu eleştiriye rağmen dairelerin artıları binanın artıları oldukça fazla.
  Nisan veya Mayısta örnek daireler olacağını duydum ve o tarihlerde bazı şeyler daha netleşecek. Şayet o süreçte eleştirim yanlışsa muhakkak buradan belirteceğim.
  Ne olursa olsun dairenizi almadan muhakkak en boy ebatlarını iyi inceleyin. Daireyi alırken salt m2 bazında bilgiler yeterli değil. İlk ev alacakların DİKKATİNE..
  Her şeye rağmen salon ve yatak odası en ebatları benim için tatmin edici olmasa da Renova projesi akıllı bir yatırım. Müteahhidin mantalitesi doğru ve sistemli ve samimi. Sanıyorum iç dış kalitesi tatmin edici boyutlarda sade olacak.
  Not: Kimse sakın üzerine bir şey alınmasın. Ben bu daireyi aldığım için en ufak pişmanlık duymuyorum dahası çok iyi bir yatırım olarak bakıyorum. net 91m2 evden zaten fazla en boy beklemek hata. Dediğim gibi evlerin çok artıları var olduğuna inanıyorum. Tek eleştirim mimari açıdan daireler salon ve yatak odaları %10-15 daha geniş olabilirdi.

  • admin

   Eğer siz de incelemeden aldıysanız pes yani :). Sözleşmenizin ekinde, web sayfamızda, ve tanıtım ofisimizde her daim incelemenize açık projeler var. Yatak odanızda dolapların nereye konabileceği açık açık gösterilmiş. İsterseniz tekrar web sayfamızdan veya sözleşmenizden bakın. http://palmiyepark.com/palmiye-park-renova-daire-planlari.
   Bu arada, karşı duvara hem tv hem de dolap koymak biraz zor olurdu. Yatağın karşısında dolap olsa dolabın kapağını açtığınızda yine yatağa çarpardı. Yani sizi 3.30 anca kurtarırdı. (zaten yatak odasında TV’ye karşıyız ama bazı müşteriler istiyor diye anten girişi koyuyoruz)
   Salon ve yatak odaları %10-15 daha geniş olsaydı, yani daire bir o kadar daha büyüseydi, bu sefer sizin bütçeyi %35 gibi aşardık ki o zaman da sizi ev sahibi yapma şansımız olamazdı. Her karar yanında bir ödün içerir.
   Örnek daireyi dolaştığınızda evin küçük bulduğunuz ölçülerine rağmen ne kadar kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

 • Güven Mumcu

  Cevap için teşekkür ederim. Geçenlerde konu ile ilgili
  Sizi aradım ama ulaşamadım. 5,7 m boyu olan
  Yatak odası 2,7 enine sahip olması bizi üzdü hani boy 5 m olsaydı
  Enis 3,5 olsaydı fiyatı %35 artarmıydı acaba diye düşündük. Ama maalesef ne mütahitiz ne de mimar.
  Yoksa sizlere güveniyoruz, tabiiki projeyi ayrıntılı
  Incelemiştim ve evi alırken sadece projeye bakmadık. Konumu, yakın zamanda
  Prim yapacak olması ve sizin güveninirliğiniz evi ilk almaya karar
  Verdiğim gün gibi hala geçerli benim için.
  Hayırlısı olsun işlerinizde başarılar dilerim.