Fiora
Mare
Sole
Renova
Teras
Zirvekent
Gaziemir
 

Palmiye Park Renova’ya yürüyüş mesafesindeki okullar

18 Mart 2014

Işıkkent KolejiYaş ortalaması 34 olan Palmiye Park Renova ev sahiplerimizin büyük çoğunluğunu ilk evini alan 25 – 35 yaş arası genç aileler oluşturuyor. Bu genç ailelerimiz ev seçimlerini yaparken en önemli iki öncelikleri esnek ödeme planları ve proje yakınındaki sosyal çevre ve gelişimi oluyor.

Genç aileler büyüdükçe ihtiyaçlar ve beklentiler değişiyor. Ev seçimini yaparken 10 senelik bir pencereden hayata bakmak gerekiyor. Bugün yeni evli bir çift ilk evini almanın heyecanı ile doluyken, yarın çocuk geldiğinde okul telaşına düşüyor. Çalışan genç aileler çocuklarını en iyi okullara göndermek isterken, önemli iki kriter okulun maliyeti ve eve olan uzaklığı oluyor.

Renova’yı tercih eden ve edecek genç aileler için ev sahibi temsilcimiz Ceren hanım Palmiye Park Renova’ya yürüyüş mesafesindeki anaokulu, ilkokul, lise ve kolejleri dolaştı.

Not: Palmiye Park Renova’nın kuzey tarafında yaklaşık 4000 m2’lik ve çoğunluğu bizim arsamızdan terk olarak alınmış bir temel eğitim alanı da bulunmakta.

Işıkkent Eğitim Kampüsü

http://www.isikkent.k12.tr/

Renova’ya 800 m yakınlıkta olan Işıkkent Eğitim Kampüsü kurucusu olan Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın ilkeli,öğrenci merkezli,ulusal ve evrensel değerleri bir arada özümsemiş,model bir eğitim kurumunu Türk eğitim sistemine kazandırma arzusu ve hedefiyle 1996 yılında projelendirildi.

Işıkkent Eğitim Kampüsü 1998 yılında anaokulu ile ilköğretim 1. Ve 2. Sınıflarla eğitim-öğretime başladı.2004-3005 eğitim-öğretim yılı ilköğretim Okulu’nun ilk mezunlarını verdi.

Işıkkent Eğitim Kampüsü,Anaokulu ve İlköğretim Okulu, Aralık 2008 tarihinde,Lise bölümü ise Temmuz 2011 tarihinde Council Of International Schools (Uluslar Arası Okullar Konseyi) ve Mayıs 2011 tarihinde Cambridge Üniversitesi tarafından Cambridge Eğitim Programlarını uygulamak üzere akredite edildi.

IK1 IK2

 

Özel Melekler Anaokulu

http://melekleranaokulu.com/

Renova’ya 250 m mesafede olan Melekler Anaokulu;

Çocukların “birey”olabilme  süreci  açısından  oluşan ve olgunlaşma aşamalarını amaçlayan , aile ve okul bağını da  katılımcı bir anlayışla ele alıp ortak  değer  ve bakış  açısını  oluşturabilmenin  önemini de göz önüne alarak üretken ve verimli bir çabayı hedeflemiştir.

Özel Melekler Anaokulu, okul öncesi  eğitimde  yeni gelişmeleri takip ederken, sadece çocuklarımıza değil  yetişkinlere de  günümüz  toplumsal  ve  eğitim koşullarına  uygun bilgi vererek, her açıdan ülkemizin en  iyi  ve  diğer  benzer kurumlara  liderlik  edebilecek  okullarından  biri olmayı  ilke  ve  hedef edinmiştir.

MA1 MA2

Çimentaş Anadolu Lisesi

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/35/06/967437/

Renova’ya 200 m mesafede olan Çimentaş Anadolu Lisesi 1987 yılında Çimentaş A.Ş tarafından yaptırıldı.Açılışını Cumhurbaşkanlarımızdan Kenan Evren gerçekleştirmiştir.

      1988–1989 öğretim yılında eğitim–öğretime açılan Çimentaş Lisesi, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Yapı İşleri genel Müdürlüğü’nün “büyük tip temel eğitim okul projesi” ne uyarak yapılmıştır. İzmir İli Bornova İlçesi Altındağ semti, Yeşilova Mahallesinde yapılan Lise 7600 m2 lik alanda 21 dersliğin yanı sıra 4 Fen Laboratuarı, 1 Teknik Eğitim İşliği, Kütüphane, Arşiv, Kantin, İdari Birimler, Halı Saha ve İşletmesinden oluşmaktadır. Okulumuz 2007–2008 eğitim–öğretim yılı sonuna kadar Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) ve Normal Lise olmak üzere iki tür lise bulunmaktaydı.

10. Şampiyonluk Sevinci

Spordaki başarıları ile tüm Türkiye´de adını duyuran Bornova Çimentaş Anadolu Lisesi Masa Tenisi Kız Takımı kırılması zor bir rekora imza attı. 10 yıldır aralıksız  İzmir´de liseler arası maçlarda şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Masa Tenisi kız takımı, daha öncede 4 kere Türkiye Şampiyonluğu ve 2008 yılında da Dünya 5. liğini elde etmişti. Masa Tenisi Kız Takımı antrenörü ve Beden Eğitimi öğretmeni Çağdaş Devrim Engin: ´Öğrencilerimiz çok yetenekli aynı zamanda disiplinli bir şekilde çalışıp bu başarıyı hakkettiler. Onları yürekten tebrik ediyoruz.´ dedi. Ayrıca Masa Tenisi erkek takımı da bu yıl İzmir 2. si olurken geçtiğimiz yıllarda Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya 6. lığı yaşamışlardı.

Çimentaş Anadolu Lisesi

Halil Atila İlköğretim Okulu

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/35/06/313226/icerikler/tarihcemiz_168325.html

Renova’ya 600 m mesafede İlk adı Yeşilova İlköğretim Okulu olan okul, daha sonra Halil Atila Yeşilova İlköğretim Okulu adını almıştır.

Okulumuz 1980-1981 Eğitim Öğretim yılında beş derslik, çok amaçlı bir salon, bir müdür ve birde öğretmen odası olmak üzere eğitim öğretime başlamıştır.

Bölgeye yoğun göç nedeni ile 1986-1987 Eğitim Öğretim yılında 9 derslik, 1 adet çok amaçlı salon ve 5 idare odasından oluşan bugünkü “A” Blok hizmete sunuldu. 1993-1994 Eğitim öğretim yılında ise “C” Blok eğitim öğretime açıldı. Bu gün okulumuz 3 bloktan oluşmaktadır.