Fiora
Mare
Sole
Renova
Teras
Zirvekent
Gaziemir
 

Palmiye Park Sole’ye yürüyüş mesafesindeki okullar

12 Mart 2014

piri reisİlk evini alacak genç aileler ev alma kararı verirken en önemli kriterlerden birisi de evlerinin yakınındaki okulların kalitesi oluyor.

Ev sahibi temsilcimiz Gülşah hanım sizler için Palmiye Park Sole projemiz etrafındaki okulları inceledi;

– PİRİ REİS OKULLARI

http://www.pirireis.k12.tr/karsiyaka/

Sole’ye 600 m yürüyüş mesafesinde bulunan Piri Reis Karşıyaka Kampüsü’nde anaokulu ve ilköğretim programları bulunmakta. 2012-2013 eğitim yılında basketbolda İzmir şampiyonu olan Karşıyaka Piri Reis, kaliteli eğitimin yanında öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerinin de gelişmesine büyük önem veriyor. 

Özel Piri Reis Okulları, Orion Eğitim Vakfı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’nca 8 yıllık zorunlu eğitim yasasının yürürlüğe konması sonrası başta Saint Joseph Fransız Lisesi olmak üzere, tüm liselere alt yapı oluşturmak amacı ile kurulmuştur.

Vakfın amacı Atatürk ilkeleri doğrultusunda Türk Gençliğine eğitim alanında hizmet vermektir.Piri Reis Okulları, anasınıfından başlayan Fransızca ile yoğun bir Fransızca eğitiminin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenimine de önem vermekte ve anaokulundan başlayarak İngilizce de öğretilmektedir. Öğrencilerinin hem sosyal, hem bilgi düzeylerini geliştirmek için, ders saatleri dışında değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler önemsenmektedir.

PRfenlab2 PRbahçe

– KARSIYAKA ANADOLU LİSESİ

http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/35/12/218348/

Sole’ye 750 mt mesafede

Yarının bilgi toplumunun istediği bireylerin yetişmesinin, bireysel yeteneklerin ortaya çıkarılıp geliştirilmesiyle mümkün olduğunun bilincinde olan Karşıyaka Anadolu Lisesi, sportif ve kültürel etkinliklerle gerek ilimiz, gerekse ülkemiz düzeyinde pek çok başarılar elde etmiştir.

1989 – 1990 senesinde eğitimine başlamıştır. Karşıyaka Anadolu Lisesi bu güne değin 2402 öğrenciyi Atatürk´çü çizgide kendi öz gücüne güvenen bireyler olarak yüksek öğrenime hazırlamıştır. Bu öğrencilerin büyük bir kısmı üniversite öğrenimini tamamlamış bireyler olarak hayata atılmıştır.

kskL 

 

– ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

http://www.karsiyakaataturk.meb.k12.tr

Sole’ye 400 metre mesafede

1981 yılında inşaatı bitmis olan Atatürk İlköğretim Okulu’nda, 1993 senesinde anasınıfı da açılmıştır. Misyonu Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda; Milli Eğitimin ilkelerine uygun olarak eğitim öğretimi gerçekleştirmek, okulu çevresi ile bütünleştirerek kaliteli bir eğitim ve öğretim yapan kurum haline getirmektir.