Şehrin kıyısında şehirden kaçış


İlk bakışta Konum Piyasa Mahallemiz Gidilecek YerlerMARE'YE HOŞGELDİNİZ


Deniz kenarında sakin bir yaşam, civardaki yürüme mesafesindeki güzel restoranlar ve site içerisinde sizin için düşünülmüş alanlar Mare’yi cazip kılan başlıca noktalar. Sadece 42 daireden oluşan butik bir site Mare. Sosyal olanaklarıyla da Mare’de herkesi mutlu edecek bir şeyler var.
KOMŞULARIMIZ

Sanatçılar, doktorlar ve profesyonellerden oluşan renkli bir çevre

NE BEKLEMELİSİNİZ?

Görüntüde yeşilin ve mavinin, fonda dalga sesinin hakim olduğu bir yaşam... Yakın civardaki iyi okullar sayesinde, çocuklu ailelerin trafiksiz ulaşım hayali.

YAŞAM TARZI

Tasasız bir hayat sürmek isteyenlere göre. Deniz kenarında tempolu yürüyüşler, bisikletle gezintiler, kitabınızla baş başa geçireceğiniz saatler, arkadaşlarınızla, komşularınızla birlikte yenecek uzun yemekler. Sakin ama kesinlikle sıkıcı değil.

NE BEKLEMEMELİSİNİZ?

Civarda gürültülü ve pahalı restoranlar. Gece hayatı. Her türlü imkanın sunulduğu ancak komşuların birbirini tanımadığı bir site konsepti.

AŞIK OLACAKSINIZ

Mare’nin konumuna, çevrenin samimi havasına ve denizden ılık ılık esen rüzgarına…DENİZE KARŞI, HAYATIN YANIBAŞI!


TOPLU ULAŞIM HATLARI

Otobüs
732 (Urla - Seferihisar)
733 (Yağcılar - Urla)
734 (Özbek - Urla)
737 (Barbaros - Urla)
738 (Çeşmealtı - Urla)
Minibüs hatları
F. Altay'daki Otogar'dan kalkan
Urla minibüslerinin tamamı
Mare'nin onunden geçiyor

ULAŞIM SÜRELERİ

Urla İskele5 dk
Urla Merkez8 dk
Güzelbahçe Merkez10 dk
Konak30 dk
Havaalanı25 dk


PİYASA
MAHALLEMİZ

URLA / KALABAK Şehrin kıyısında, şehirden kaçış


80’li yılların özenilen sayfiye bölgesi iken, İzmir / Çeşme otobanının tamamlanması ile yaz kış yaşanılan bir bölge haline dönüştü. İstanbul’dan İzmir’e bir kaçış noktası olarak yıldızı parlayan Urla, tarihi dokusu, yeşil ve mavi doğası, modern okulları, özgün restoranları, ve karakterli konut projeleri ile genç ve emekli ailelerin tercih ettiği bir bölge haline geldi.


KOMŞULAR Sanatçılar, doktorlar, komutanlar ve profesyonellerden oluşan renkli bir çevre

Urla Kalabak bölgesi az katlı apartmanlarda bakımı kolay daireleri veya geniş müstakil villaları ile farklı büyüklükte ailelerin konut arayışına yanıt olabiliyor.


Her ne kadar genç aileler için Urla Kalabak bölgesi son senelerde çok popüler olduysa da, samimi dokuyu oluşturan eskilerin güzelliklerini ve alışkanlıklarını her gün görmek mümkün.


Çalışan veya emekli aktif ailelerin tercihlerine uygun olarak bölgede bir çok cafe, restoran, dinlence ve eğlence merkezleri açılmaya devam ediyor.


NE BEKLEMELİSİNİZ? Görüntüde yeşilin ve mavinin, fonda dalga sesinin hakim olduğu bir yaşam... Yakın civardaki iyi okullar sayesinde, çocuklu ailelerin trafiksiz ulaşım hayali.

Yürüyüş mesafesindeki kaliteli okulları ile bir çoğumuzu çocukluk günlerimize götürüyor mahallemiz.

Toplu taşıma araçları ve otoban bağlantıları ile Urla Kalabak’ta ulaşım hiçbir zaman sorun olmuyor

Şehir merkezinde çalışıp eve huzura gelmek isteyenler için Urla Kalabak harika bir konumda. Denizi takip eden romantik yürüyüş yolları ve geniş bisiklet rotaları ile alıştığımız şehir hayatından sonra ferah bir nefes gibi Urla Kalabak.


YAŞAM TARZI Tasasız bir hayat sürmek isteyenlere göre.
Deniz kenarında tempolu yürüyüşler, bisikletle gezintiler, kitabınızla baş başa geçireceğiniz saatler, arkadaşlarınızla, komşularınızla birlikte yenecek uzun yemekler.
Sakin ama kesinlikle sıkıcı değil.

Urla Kalabak’ta daha sakin ve sağlıklı bir hayat stili sürebilirsiniz. Evden çıktığınızda kendinizi deniz kenarında veya sakin bir parkta bulabilirsiniz.

Bu sakinliğe rağmen yapacak bir şey her zaman bulabilirsiniz. Balık avlamak, yelkenli veya deniz sporları için yakınımızda bir çok alternatif var.

Gelişen ve zenginleşen sosyal yapısına uygun olarak Urla Kalabak’ta son zamanlarda bir çok cafe ve restoran açıldı. Altınoluk, Yedi Kardeşler ve daha bir çok lezzetli örnek hemen yakınımızda.

Balığın en tazesini kendiniz avlayabileceğiniz gibi, yürüyüş mesafesindeki balık restoranları ve balıkçı halinden de faydalanabilirsiniz.


NE BEKLEMEMELİSİNİZ? Civarda gürültülü ve pahalı restoranlar. Gece hayatı. Komşuların birbirini tanımadığı büyük siteler.

Urla Kalabak her ne kadar özenilen ve tercih edilen zengin bir yaşam alanı olsa da, şehrin hareketliliğini ve curcunası sevenler bu bölgeyi fazla sakin bulabilir.

Ama bunun yanında, İzmir merkezin yoğunluğundan ve büyük şehir yaşam stilinin soğukluğundan sonra, isimlerini bildiğiniz komşular ile keyifli yürüyüşler yapmak güzel bir değişiklik olabilir.


PİYASA

Konut yoğunluğunun düşük ve arsa miktarının çok kısıtlı olması sebebiyle mevcut ve yeni yapılan evlerin fiyatları İzmir ortalamasının üzerinde.

Az katlı imarı ile site tarzı projelerde daha geniş yeşil alan ve kullanışlı evler genç ailelerin tercihi olmakta.


AŞIK OLACAKSINIZ Mare’nin konumuna, çevrenin samimi havasına ve denizden ılık ılık esen rüzgarına…

Deniz kokusuna ve dalga seslerine,

Herkesin birbirini tanıdığı Mahalle kültürüne,

Gözünüzü bu manzaraya açmaya,

Urla iskelede nefes almaya,

Aşık olacaksınız...

"Diyelim ki bir masa var önümde
Elimde bardak
Oturmuş içiyorum
Bardak mı Urla mı tuttuğum"

Necati Cumalı'nın "Urla" isimli şiirinden...GİDİLECEK YERLER


Projemizin yakınlarında olup hayatınızı kolaylaştıracak ve güzelleştirebilecek birçok yer var. Biz sizin için birkaçına gittik...

Denizin üstünde kahvaltı ve balık keyfi için Altınoluk’a mutlaka gelmelisiniz. Balıkçı barınağında sonsuz çeşit deniz ürününü çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Ferhat Balık Ekmek’teki ekmak arası sardalyayı mutlaka denemelisiniz. Balıkçı barınağının çevresinde de farklı balıkçılardaki lezzetleri deneyebilirsiniz. Urla’da denize sıfır konumuyla, yaz dönemlerinde her türlü organizasyonunda ilgilenebileceğiniz Beygua Restoran, müthiş manzarası ile size çok keyifli saatler yaşatabilir.

Arzu ederseniz kendi balığınızı barınaktan alıp Kule’de pişirtebilir, isterseniz Kule Balık’ın kendi menüsünden seçim yapabilirsiniz. Denizin yanında harika manzarası ile size, çocuk parkı ile de çocuklarınıza harika bir gün geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Güzelbahçe’nin en nezih ve lezzetli balık restoranlarından biri olan Meba Balık, eşsiz mezeleri ve harika balık ürünleri ile damak tadınıza hitap eden bir mekan. Çocuklarınız parkında eğlenirken, siz de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz Essiz kahvaltılar için Hasat Ekmek’ten alısverisinizi yapıp, evinizde guzel sofralar kurabilirisiniz.

İzmir’in meşhur çopşişlerini yemek işin Topçu sizi bekliyor Evinizde evcil hayvan besliyorsanız, Mare’ye cok yakın olan Therapy Hayvan Hastanesi 7/24 hizmetinizde İzmir’in en eski köftecilerinden biri olan 7 Kardeşler, Mare’nin en yakın komşusu.

Özellikle yaz aylarında, müthiş lezzetli ve çeşitli kahvaltısı ile, çocukların sevgilisi olan Rahatla’da, çocuklarınız ata binerken, siz de kahvaltınızı yapıyorsunuz. Senelerin katmer ve börekçisi Ünal Kardeşler, mantı, katmer ve böreklerini size sunmaya hazır. Urla İskele’de sayısız balıkçılar var. Yosun, Yengeç, Adres ve Sahil Restoran bizim seçtiklerimiz. Geri kalanlarını da siz keşfedin.

Mare’ye yakın marketler; Şok, Tansas ve MM Migros Yörük Ali Mangal Restoran, Mare’nin yakınındaki güzel et restoranlarından biri. Benzin ihtiyacınız için, Mare’ye yakın bir Petline var.

1984-1985 öğretim yılında eğitim-öğretimine başlamıştır. ilk mezunlarını 1989-1990 öğretim yılında vermiştir. Bugun de 26 şubede toplam 678 öğrenci ile öğretimine devam etmektedir. Mare’nin komşusu TED, 1928 yılından beri faaliyet gösteren zincirin İzmir halkası. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçti. 2017-2018 senesinde lise kısmı faaliyete geçecektir.